29 септември 2022

ЛИСТА на сертифицирани ментори (стручен и друг кадар за спроведување на практична обука на учениците кај работодавачите)

  Реден број Име и презиме Компанија Година
1. Јовче Илиоски Електра -Комерц, Тетово 2013  
2. Кузман Стефановски ЈУБ, Скопје 2013  
3. Благоја Златевски Кнауф ДООЕЛ,  Скопје 2013  
4. Нела Захариева Фризерско студио „Нела”, Куманово 2013  
5. Ивана Гиевска Сесна, Скопје 2013  
6. Оливер Стојановски Леснина МИ,  Скопје 2013  
7. Никола Стојковски Марина Лукс,  Куманово 2013  
8. Никола Тасевски ЈСП Скопје, Скопје 2013  
9. Душко Лазаревски АД Автомакедонија, Скопје 2013  
10. Томислав Благојевиќ Сити Кар, Скопје 2013  
11. Ванчо Каламадевски Еуроимпекс, Скопје 2013  
12. Светлана Спасеновска А.Д. Вардар, увоз-извоз, с. Брвеница, Тетово 2013  
13. Јовица Кузмановски А.Д. Вардар, увоз-извоз, с. Брвеница, Тетово 2013  
14. Катерина Миленковска Кантурска ЕВН  Македонија АД, Скопје 2013  
15. Филип Митев Агриа ДООЕЛ, Велес 2013  
16. Пепи Атанасов Пекара САЗДО, Велес 2013  
17. Златко Леов Регионална занаетчиска комора, Велес 2013  
18. Душко Јаневски ЗД  Дуле ДГ, Велес 2013  
19. Ќурчиев Петре Регионална занаетчиска комора, Велес 2013  
20. Онче Саздов ЗД Тишина, Велес 2013  
21. Славчо Дервишовски ЗД  Таме Дер, Велес 2013  
22. Вера Крстановска Регионална занаетчиска комора, Битола 2013  
23. Ромео Бошевски Сервис  Дигитал, Битола Самостоен занаетчија 2013  
24. Никола Димковски Стопанска комора на Македонија, Регионална комора, Битола 2013  
25. Зоки Босилевски Фризер, Регионална занаетчиска комора, Битола 2013  
26. Горан Димовски Електро Опрема,  Битола 2013  
27. Менде Ѓорѓиоски Електро  елемент, Битола 2013  
28. Игор Атанасоски Иџекс Инженеринг, Битола 2013  
29. Кире Дишковски Берберница Дишко, Битола 2013  
30. Димче Палензо Електролукс, Битола 2013  
31. Љупчо Ангелевски Автосервис  Жаба, Битола 2013  
32. Сузана Стеваноска Фризерски салон  Уреден хаос, Битола 2013  
33. Билјана Попеска Фризерско студио  Нова прајс, Прилеп 2013  
34. Александар Палада Фризерско студио Палада, Битола 2013  
35. Дејан Трајаноски Авто сервис  Сигурност, Битола 2013  
36. Владо Ивановски Регионална занаетчиска комора, Битола 2013  
37. Пржо Аспарух Ивановски Авто комплекс „Пржо”, Битола 2013  
38. Ѓорѓи Кочовски Регионална занаетчиска комора, Битола 2013  
39. Маријана Талеска ДОО  Супер сумес, Месна индустрија, Прилеп 2013  
40. Весна Даскалоска ДОО  Супер сумес, Месна индустрија, Прилеп 2013  
41. Мартин Тасески Т.П. Месар Мартин, Битола 2013  
42. Рубинчо Абрашоски ЈКП  Комуналец, Прилеп 2013  
43. Пецо Петров Спа експрес, Битола 2013  
44. Јове Брглевски Енерго Пром  ДООЕЛ, Битола 2013  
45. Ромео Ацевски Печатница  Аспар, Битола 2013  
46. Борјана Србиновска Паан Плаан ТП , Битола 2013  
47. Петар Кирилевски Фризерски салон Кикле, Битола 2013  
48. Владо Ивановски Енерготермика, Битола 2013  
49. Столе Димитров Електро Херц, Кочани 2013  
50. Тони Јовановски Електрика, Кочани 2013  
51. Ацо Иванов А.Д.  Градина, Св. Николе 2013  
52. Кире Костевски Балкан Грин Хаус, Свети Николе 2013  
53. Венцо Јорданов Тех Ком  ДООЕЛ, Свети Николе 2013  
54. Светлана Цветковска Академија  Стил, Битола 2014  
55. Елизабета Десаноска РЕК Битола, Битола 2014  
56. Марко Марковски Пластичар Бимпласт, Битола 2014  
57. Илија Николовски Електро Гопет, Битола 2014  
58. Наташа Стојановска КЈП Нискоградба, Битола 2014  
59. Јован Петровски Самостоен занаетчија, јувелир, Битола 2014  
60. Златко Балаловски ПЗУ аптека Софора, Битола 2014  
61. Симе Лопатички фризер, Битола 2014  
62. Сузана Крстевска фризер, Битола 2014  
63. Илче Трајковски Бербер, Битола 2014  
64. Тони Ристевски фризер, Битола 2014  
65. Владимир Атанасовски Занаетчиска комора, РК, Битола 2014  
66. Тони Станишовски ДООЕЛ Бото ВЕС, Битола 2014  
67. Данче Мицева Бјути студио фешн, Струмица 2014  
68. Мери Трајковска Релакс, козметичко студио, Струмица 2014  
69. Наташа Николова Велвет, козметичко студио, Струмица 2014  
70. Марина Грозданова Козметичар, Струмица 2014  
71. Ленче Христова Снежана фарм, Струмица 2014  
72. Снежана Станинова Фризерско студио Снежана Станинова, Струмица 2014  
73. Љубинка Ризовска Бјути студио фешн, Струмица 2014  
74. Џоко Јовчев Мелница  Кода Трејд, Струмица 2014  
75. Танка Делева ,Петровска Биланс консалтинг, Струмица 2014  
76. Љубица Ѓузелова Биланс консалтинг, Струмица 2014  
77. Слободан Коцев, Нипром, Струмица 2014  
78. Јован Младеновски Нипром, Струмица 2014  
79. Ангел Даскалов Златара  Ангел, Струмица 2014  
80. Слободан Гоцевски Автосервис  Гоцевски, Струмица 2014  
81. Милан Цонев Компанија  Елком, Струмица 2014  
82. Анита Василевска Марјан ЕС, Струмица 2014  
83. Сузана Јанева Марјан ЕС, Струмица 2014  
84. Спасе Митевски Фото Виолета, Струмица 2014  
85. Никола Јовевски Екодизајн, Струмица 2014  
86. Сузана Стоилкова Марјан ЕС, Струмица 2014  
87. Никола Митев Агролозар, Струмица 2014  
88. Александар Јованоски Спектрум сервис, Тетово 2014  
89. Наташа Ангеловска Фризерско студио  Стил, Тетово 2014  
90. Илина Дамјановска Козметичко студио  Илина, Тетово 2014  
91. Валентина Здравковиќ Тетекс јарн груп, Тетово 2014  
92. Даниела Илиеска СЗД  Елена, Тетово 2014  
93. Линдита Абедини Фризер Сара, Тетово 2014  
94. Горан Синадиновски ДПТУ  Еуро метал мебел, Тетово 2014  
95. Александар Гребенароски ЦБЗР ДОО, Тетово 2014  
96. Ѓорѓи Наумовски Хартија Комерц, Тетово 2014  
97. Неџати Јашари Спорт сервис, Тетово 2014  
98. Војкан Апостолоски Лутрија јуниор, тетово 2014  
99. Мерита Исени Фризерско студио Луциа, Тетово 2014  
100. Зоран Кировски Автосервис, Тетово 2014  
101. Татјана Стaменов Зоолошка градина, Скопје 2014  
102. Ана Домазетовска Хотел Арка, Скопје 2014  
103. Петар Маленко БИС Инженеринг, Скопје 2014  
104. Катерина Спиркоска Фризерско студио  КА, Скопје 2014  
105. Верка Божиновска Козметички салон Полена, Скопје 2014  
106. Велика Тасевска Фризер  Вики, Скопје 2014  
107. Лилјана Пецова Илиевска Дирекција за заштита на лични податоци, Скопје 2014  
108. Катерина Бончева Дирекција за заштита на лични податоци, Скопје 2014  
109. Горан Стаменковски Специјал Продукт ДООЕЛ, Скопје 2014  
110. Александар Димески Дониа, Прилеп 2014  
111. Методија Ѓорѓиоски Електроелемент, Прилеп 2014  
112. Горан Димовски Електроопрема, Прилеп 2014  
113. Гордана Јованоска Агро инвест, Прилеп 2014  
114. Игор Јагуриноски Леов компании, Прилеп 2014  
115. Златко Ристески Ветеринарна клиника, Прилеп 2014  
116. Златко Јолески Жито Прилеп, Прилеп 2014  
117. Лидија Мариновска Конфекција Кули, Прилеп 2014  
118. Илија Петрески Жалфија , ХТЗ производство, Прилеп 2014  
119. Жарко Јованоски СЗД  Јанаж, Прилеп 2014  
120. Крешимир Здравески СЗД  Здравески, Прилеп 2014  
121. Ирена Тодороска ДООЕЛ  Џои Престиж, Прилеп 2014  
122. Гордана Иваноска Фризерски салон  УНА, Прилеп 2014  
123. Јован Дамјаноски Фризерски салон Јоцо фризер, Прилеп 2014  
124. Крсте Алавантиоски СЗД Алфа 1, Прилеп 2014  
125. Владимир Милошески ТП  Шампион, Прилеп 2014  
126. Кирил Трпчески СЗД  Орион,  РЗК , Прилеп 2014  
127. Јован Узелац 93 Дени компани (Дени мебел), Прилеп 2014  
128. Сузана Релушкоска Козметички салон  Силует  СМ, Прилеп 2014  
129. Гордана Бошкоска Фризерско студио  Фенси, Прилеп 2014  
130. Соња Јованоска Фризерски салон  Мари, Прилеп 2014  
131. Виктор Андоноски САВА А.Д. Осигурување, Подружница Прилеп 2014  
132. Ј’лдс Османи ЈЗО Опшата болница  Др. Ферит Мурат, Гостивар 2014  
133. Рефик Имери Зекри комерц, Гостивар 2014  
134. Илир Нуредини Дини комерц, Гостивар 2014  
135. Арбреша Сулејмани Кораб мермер, Гостивар 2014  
136. Валентина Павлоска Триглав осигурување,  Гостивар 2014  
137. Снежана Спироска Тулана, Гостивар 2014  
138. Марина Јаневска Фризерски салон Скопје, Скопје 2014  
139. Бојанчо Митев Телеком, Електро, Скопје 2014  
140. Роберт Ивановски Телеком, Електро, Скопје 2014  
141. Зоран Мурџев Телеком, Електро, Скопје 2014  
142. Билјана Грујоска Фризерско студио  Диор,  Скопје 2014  
143. Дончо Апостолов Сара 4  ДООЕЛ, Скопје 2014  
144. Тихомир Уромовски Ариљеметал ДОО, Скопје 2014  
145. Кирил Гуржовски Ариљеметал ДОО, Скопје 2014  
146. Илјо Јанев Ариљеметал ДОО, Скопје 2014  
147. Ѓуро Попович Оџачар, Скопје 2014  
148. Благоја Попович Оџачар, Скопје 2014  
149. Олга Стоименова ТП Стоименова Олга, с. Истибања 2014  
150. Марјан Трајковски Раде Кончар, Скопје 2014  
151. Христина Цветковска Раде Кончар, Скопје 2014  
152. Александар Петров Занаетчии,  Штип 2014  
153. Атанас Крстовски Занаетчии, Штип 2014  
154. Соња Петрова Негувателка Занаетчии, Штип 2014  
155. Жаклина Милошева Хортикултира, Занаетчии Штип 2014  
156. Горан Ѓорѓиевски Завар компани, Скопје 2014  
157. Горан Зафировски Слаткарница Зафир Комерц, Скопје 2014  
158. Лидија Јаќимовиќ ДПТУ КС Ангелск ДООЕЛ, Куманово 2014  
159. Сабри Исени Ресторан Луља, Куманово 2014  
160. Емилија Зафировска Слаткарница Зафир Комерц, Скопје 2014  
161. Гордана Трајчевска Фризерско студио Лејди Стил, Куманово 2014  
162. Сузана Младеновска ДПТУ Св. Димитриј ДООЕЛ, Куманово 2014  
163. Далибор Станојковски Фризерско студио СЗД  Дако, Куманово 2014  
164. Данијела Милановска Фризерско студио 505,  Куманово 2014  
165. Марија Петковска КС Бел Епок  ДООЕЛ, Куманово 2014  
166. Сунчица Илиевска Занаетчија Цуне, фризер, Куманово 2014  
167. Анита Денковска Фризерско-козметичко студио  Милица, Куманово 2014  
168. Лулзиме Османи Фризерско-козметички салон  Геса, Куманово 2014  
169. Муаља Фазлији Модна куќа Стил, Куманово 2014  
170. Агрон Фазлији Модна куќа Стил, Куманово 2014  
171. Драган Трајковски Фризерско студио Св. Ѓорѓи  ДООЕЛ, Куманово 2014  
172. Васка Тодоровиќ Козметички салон  Бјути Галери, Куманово 2014  
173. Тања Атанасовска Фризерско студио Тања, Куманово 2014  
174. Викторија Крстевска Атеље Вива Виторија, Куманово 2014  
175. Јовица Димитриевски Дарни мебел ДООЕЛ, Куманово 2014  
176. Данијела Кузмановски Козметички салон Гламур и нацисо, Куманово 2014  
177. Џеват Авдији Берберски салон Шварцкоф, Куманово 2014  
178. Ердал Ибраимов Фризерско студио Зизи Дем ДООЕЛ, Куманово 2014  
179. Аднан Зекири Фризерски салон Алтин, Куманово 2014  
180. Ирфан Адеми Берберски салон Фани, Куманово 2014  
181. Назим Хасани Бербрски салон Назо, Куманово 2014  
182. Адил Рамадани Берберски салон Адил, Куманово 2014  
183. Елизабета Младеновска Фризерски салон Велеса, Куманово 2014  
184. Реџеп Реџепи Авто сервис Реџеп, Куманово автоелектричар 2014  
185. Борче Димитриевски РУ Ванчо Прке, Штип 2014  
186. Дејан Стојановски Фризерско студио Дебарчанац, Куманово 2014  
187. Катерина Стојановска СЗД Цаца, Куманово 2014  
188. Евдокија Аџова КС ДООЕЛ Бади Кер, Богданци 2014  
189. Сања Велеска Салон за убавина Бела Дона,Скопје 2014  
190. Благица Митровска Козметички салон Венера, Скопје 2014  
191. Анита Лазаровска КС и СПА Тренд АС, Скопје 2014  
192. Димитар Димовски Фризерски салон КАТ и КАТ (СUТ & СUТ), Скопје 2014  
193. Ивица Билбиловски Фризерско студио ТП Феш, Скопје 2014  
194. Сања Ѓорѓиевска Козметичко студио  АиС, Скопје 2014  
195. Мирјана Гавровска Фризерско студио Мими козметика ДООЕЛ, Тетово 2014  
196. Лиле Јордановска Козметички салон Ан Мат ДООЕЛ, Скопје 2014  
197. Оливера Котеска Центар за физичка активност и КТ „Здрав живот, Скопје 2014  
198. Зоран Ипша Винора ДООЕЛ, Скопје 2014  
199. Мартин Николовски Хипомет ДООЕЛ, Скопје 2014  
200. Тања Цветковска Козметичко студио Лени, Скопје 2014  
201. Ацо Петковски  Фризер Аце ДООЕЛ, Скопје 2014  
202. Александар Павловски Студио Александар Д&П, Скопје 2014  
203. Наталија Пирова Козметички салон Шарм, Скопје 2014  
204. Анета Кукоска Коаметички самон Анет, Струга 2014  
205. Весна Јериниќ Ѓорѓиевска Студио за козметика и масажа Сенс, Скопје 2014  
206. Ленка Цветковска Студио Лени ДООЕЛ, Скопје 2014  
207. Игор Митев Макстил АД, Скопје 2015  
208. Владо Николовски Макстил АД, Скопје 2015  
209. Васил Цалев Макстил АД, Скопје 2015  
210. Ѓорѓи Тошевски Макстил АД, Скопје 2015  
211. Борче Петровски Макстил АД, Скопје 2015  
212. Александар Трлин ЕВН  Македонија АД, Скопје 2015  
213. Мартин Димовски ЕВН  Македонија АД, Скопје 2015  
214. Даме Петровски ЕВН  Македонија АД, Скопје 2015  
215. Татјана Димитриевска ЕВН  Македонија АД, Скопје 2015  
216. Маја Симоновска ЕВН  Македонија АД, Скопје 2015  
217. Емил Никочевиќ ГД  Гранит А.Д, Скопје, ОЕ Механизација 2015  
218. Игор Рабаџиски ГД  Гранит А.Д, Скопје, ОЕ Механизација 2015  
219. Борче Ристовски Вабтек МЗТ АД, Скопје 2015  
220. Александар Јанковиќ Вабтек МЗТ АД, Скопје 2015  
221. Лари Богдановски Лапласт- М ДООЕЛ, Скопје 2015  
222. Томислав Трпчевски Лапласт- М ДООЕЛ, Скопје 2015  
223. Христина Бошкова Кемет Електроник ДООЕЛ, Скопје 2015  
224. Сашко Маневски Кемет Електроник ДООЕЛ, Скопје 2015  
225. Ивана Стојчевска ТТК Банка, Скопје 2015  
226. Христина Стојкоска ТТК Банка, Скопје 2015  
227. Драги Димитриов Кадис Аутомотив Груп, Скопје 2015  
228. Маја Божиновска ГД  Гранит А.Д, Скопје, ОЕ Механизација 2015  
229. Делчо Милковски ГД Гранит АД, Скопје, ОЕ Хотел Гранит, Скопје 2015  
230. Стјепан Хајчиќ ГД Гранит АД, Скопје, ОЕ Хотел Гранит, Скопје 2015  
231. Светлана Петрушевска Фризерско студио Бјути Бар, Скопје 2015  
232. Кристина Николовска Фризер Криси (ЗК), Скопје 2015  
233. Саид Есад Берберски салон Фигаро ФА Саид, (ЗК), Скопје 2015  
234. Лидија Александрова Фризерско-козметички салон Љупка (ЗК), Скопје 2015  
235. Костадинка Младенова Фризерско студио Костадинка (ЗК), Скопје 2015  
236. Кимета Бегановиќ Козметичко студио Кимета (ЗК), Скопје 2015  
237. Сузана Трајковска Фризерско ,козметичко студио Пин Ап (ЗК), Скопје 2015  
238. Фросина Петковиќ Козметички салон Перфект Лајт (ЗК), Скопје 2015  
239. Весна Ристеска Тутунски комбинат, Прилеп 2016  
240. Милена Пурческа Симоноска Тутунски комбинат, Прилеп 2016  
241. Гоце Трпчески Тутунски комбинат, Прилеп 2016  
242. Марта Дамевска Пуличоска Мермерен комбинат, Прилеп 2016  
243. Николче Р’жаникоски Мермерен комбинат, Прилеп 2016  
244. Јасмина Цветаноска Комфи Ангел, Прилеп 2016  
245. Ирена Наумоска Комфи Ангел, Прилеп 2016  
246. Петре Огненовски Сметководствено биро, Прилеп 2016  
247. Емилија Јандреска ТТК Банка, Прилеп 2016  
248. Василка Николовска ТТК Банка, Битола 2016  
249. Стојан Трајковски Ветеринарна амбулант Дамески ветерина ДООЕЛ, Прилеп 2016  
250. Светозар Јованоски Ветеринарна амбулант Дамески ветерина ДООЕЛ, Прилеп 2016  
251. Игор Гулабоски Фабрика за преработка на овошје и зеленчук ДОО  Бим Фуд, Прилеп 2016  
252. Марина Тошеска Ветеринарна клиника, Прилеп 2016  
253. Тамара Талевска Каталеја ВЕТ, Прилеп 2016  
254. Марјан Пуцакоски Краварска фарма, Прилеп 2016  
255. Антонио Кузманоски ИЗ ЗИК Антонио, Прилеп 2016  
256. Дарко Макалоски Земјоделска Аптека  Спид сервис, Прилеп 2016  
257. Виолета Богдановска РЕК Битола, Битола 2016  
258. Мирјана Трпчевска РЕК Битола, Битола 2016  
259. Славчо Дамјаноски ДММ Дрекслмајер мануфактуринг Македонија ДООЕЛ, Кавадарци 2017  
260. Гоце Ангелевски ДММ Дрекслмајер мануфактуринг Македонија ДООЕЛ, Кавадарци 2017  
261. Трајче Каров Маркард Македонија, Велес 2017  
262. Македонка Севдинова Тодоровски Маркард Македонија, Велес 2017  
263. Маринела Бошкоски Маркард Македонија, Велес 2017  
264. Саше Ценовски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
265. Гоце Ѓорѓиевски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
266. Звонко Гоцевски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
267. Лирим Сулејмани ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
268. Јорданчо Костовски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
269. Хириша Шаќири ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
270. Зоран Цветановски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
271. Манол Петив ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
272. Славчо Крстевски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
273. Александар Цветковски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
274. Лазар Ѓелов ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
275. Саше Ценовски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
276. Гоце Ѓорѓиевски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
277. Звонко Гоцевски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
278. Лирим Сулејмани ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
279. Јорданчо Костовски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
280. Хириша Шаќири ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
281. Зоран Цветановски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
282. Манол Петив ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
283. Славчо Крстевски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
284. Александар Цветковски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
285. Лазар Ѓелов ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
286. Трајче Оков ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
287. Тони Ацески ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
288. Мирослав Паневски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
289. Благоја Ангеловски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
290. Ѓоре Дичоски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
291. Тодорче Божиновски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
292. Марјан Наумовски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
293. Милорад Панев ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
294. Игор Ристовски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
295. Љубен Илиоски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
296. Бранко Аврамовски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
297. Роберт Трајковски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
298. Ванчо Доневски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
299. Зоран Симоновски ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
300. Слободан Ѓоргиев ЕВН Македонија АД, Скопје 2017  
301. Катерина Унева Маркард Македонија, Велес 2018  
302. Лилјана Аврамовска Маркард Македонија, Велес 2018  
303. Светлана Спасеска АС Пак ДООЕЛ, Охрид 2018  
304. Никола Кузмановски Винарска визба  Тиквеш АД, Скопје 2018  
305. Зоран Гогов Костал Македонија ДООЕЛ, Охрид 2018  
306. Даниел Маркоски Костал Македонија ДООЕЛ, Охрид 2018  
307. Иван Белевски Костал Македонија ДООЕЛ, Охрид 2018  
308. Стефан Белевски Костал Македонија ДООЕЛ, Охрид 2018  
309. Тодор Симоноски ЛТХ Леарница ДООЕЛ, Охрид 2018  
310. Љупчо Стојаноски ЛТХ Леарница ДООЕЛ, Охрид 2018  
311. Владо Пуцоски ЛТХ Леарница ДООЕЛ, Охрид 2018  
312. Лундрим Далипи ОДВ Електрик ДООЕЛ, с. Мислешево, Струга 2018  
313. Владимир Чуркоски ОДВ Електрик ДООЕЛ, с. Мислешево, Струга 2018  
314. Александар Савески ОДВ Електрик ДООЕЛ, с. Мислешево, Струга 2018  
315. Борјана Србиновска Исорс (ISource), Битола 2018  
316. Илија Лошонц Исорс (ISource), Битола 2018  
317. Верица Петреска Витаминка, Прилеп 2018  
318. Ромео Бошевски РЗК, Битола 2018  
319. Наташа Костовски РЗК, Битола 2018  
320. Мартина Јовановска Кромберг и Шуберт ДООЕЛ, Битола 2018  
321. Мануела Крчаноска Кромберг и Шуберт ДООЕЛ, Битола 2018  
322. Јулијана Митаноска Киро Дандаро, Битола 2018  
323. Вангелица Цингаровска Киро Дандаро, Битола 2018  
324. Ангела Марковска Свисслион Агроплод, Ресен 2018  
325. Катерина Јовановска Свисслион Агроплод, Ресен 2018  
326. Бобан Митровиќ АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
327. Методи Гиевски АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
328. Гоце Атанасоски АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
329. Елена Блажева АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
330. Ненад Митровиќ АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
331. Александар Спасевски АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
332. Марјан Миловановиќ АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
333. Небојша Дениќ АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
334. Мирон Абдуловски АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
335. Мартина Алексиќ АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
336. Гордана Астарџиева АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
337. Ристе Бочвароски АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
338. Љупка Ивановска АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
339. Маја Симоновска АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
340. Весна Величковска АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
341. Зоран Младеновски АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
342. Кирил Симоноски АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
343. Ивана Петрушевска АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
344. Петар Брашнаров АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
345. Кире Благоески АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
346. Валерија Миланова АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
347. Тони Пандиловски АрцелорМиттал  АД, Скопје 2018  
348. Нуредин Арун Фризерски салон Бур Беј, Скопје 2019  
349. Марија Тодороска Студио Калисто, Скопје 2019  
350. Магдалена Намумовска ДТУ Секогаш Најубава ДООЕЛ, Скопје 2019  
351. Наташа Карчева Фризерски салон Ал Апарел ДОО, Скопје 2019  
352. Александар Карчев Фризерски салон Ал Апарел ДОО, Скопје 2019  
353. Катерина Тошева Модно Студио ЛЕ –ТЕ, Скопје 2019  
354. Колинда Андова Фризерски салон Бјутипорт, Скопје 2019  
355. Ивона Тренкоска Фризерски салон Хеар Енд Мејкап, Скопје 2019  
356. Димитар Тренкоски Фризески салон Ид Теам, Скопје 2019  
357. Валентина Кастратовиќ Плетара Мисс Маргарида, Скопје 2019  
358. Васко Дамчевски Студио за здравје и убавина Енерговит, Скопје 2019  
359. Игор Секуловски Винклер Секула, Скопје 2019  
360. Кристина Христовска СТД Наиша Педик ДООЕЛ,  Скопје 2019  
361. Дејан Ангеловски Електродистрибуција ДООЕЛ, Скопје 2019  
362. Димитар Наумов Електродистрибуција ДООЕЛ, Скопје 2019  
363. Игор Алексовски Алкалоид АД, Скопје 2019  
364. Марина Јаневска Алкалоид АД, Скопје 2019  
365. Влатко Кантарџиоски Алкалоид АД, Скопје 2019  
366. Елена Вељанова Мартиноски Алкалоид АД, Скопје 2019  
367. Билјана Стефановска Алкалоид АД, Скопје 2019  
368. Марија Николовска Алкалоид АД, Скопје 2019  
369. Данче Дуковска Алкалоид АД, Скопје 2019  
370. Даниел Величковски Алкалоид АД, Скопје 2019  
371. Миона Манасова Алкалоид АД, Скопје 2019  
372. Андреа Алаѓозовска Алкалоид АД, Скопје 2019  
373. Антоанета Петровска Мега Софт плус, Битола 2019  
374. Вангелија Јованоска Конфекција Кули, Прилеп 2019  
375. Лидија Мариновска Конфекција Кули, Прилеп 2019  
376. Методија Самарџиоски Прилепска Пиварница, Прилеп 2019  
377. Александар Димитријески Прилепска Пиварница, Прилеп 2019  
378. Јане Ангелески Прилепска Пиварница, Прилеп 2019  
379. Јордан Мирчески Мермерен комбинат, Прилеп 2019  
380. Елена Мирческа Комфи Ангел,  Прилеп 2019  
381. Маја Петроски Комфи Ангел, Прилеп 2019  
382. Николче Ржаникоски Мермерен комбинат, Прилеп 2019  
383. Ивана Тушевска Ван Хоол Македонија, Скопје 2019  
384. Јана Величковска Ван Хоол Македонија, Скопје 2019  
385. Златко Прочков Стоби ДООЕЛ, Градско 2019  
386. Миле Дамков Вардар АД, Градско 2019  
387. Маја Ѓорѓиевска Озон, Скопје 2019  
388. Сара Бучковска Техногума ДОО, Скопје 2019  
389. Цвета Мицановска Микеи Хантинг Клуб, Скопје 2019  
390. Стојанче Ѓорѓиевски Те Те Пласт, Скопје 2019  
391. Олгица Ќурчиева Ринго Импекс, Скопје 2019  
392. Сандра Георгиевска Винарска визба  Камник, Скопје 2019  
393. Соња Перковска Винарска визба  Мовино, Росоман 2019  
394. Илија Гинов Винарска визба  Тиквеш АД, Кавадарци 2019  
395. Александар Ристовски Тиквеш АД, Вински Туризам, Кавадарци 2019  
396. Пено Бинов Винарска визба  Бовин, Неготино 2019  
397. Жанета Нечева Винарска визба  Бовин, Неготино 2019  
398. Миро Попов Винарска визба  Попов, Кавадарци 2019  
399. Олгица Минова Брако ДОО, Велес 2019  
400. Александар Димовски Брако ДОО, Велес 2019  
401. Мирче Петрески ЛТХ Леарница ДООЕЛ, Охрид 2019  
402. Горан Ѓоршовски ЛТХ Леарница ДООЕЛ, Охрид 2019  
403. Наум Тренески ЛТХ Леарница ДООЕЛ, Охрид 2019  
404. Илија Милков Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2019  
405. Николина Адамова Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2019  
406. Ивана Ѓоргоска Фејдом Фурнитуре ДОО, Скопје 2019  
407. Миленко Тимосијевски ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
408. Есат Абдији ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
409. Јорде Маркоски ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
410. Билјана Ристеска Ѓоргиева ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
411. Димитар Станоев ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
412. Слободан Петковски ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
413. Љиридон Џеладини ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
414. Драганчо Трпковски ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
415. Џошкун Дервиши ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
416. Вељо Евгениески ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
417. Бранко Ѓорчевски ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
418. Георги Парапански ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
419. Дамир Себати ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
420. Трајче Чанговски ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
421. Драган Николовски ЕВН  Македонија АД, Скопје 2019  
422. Јовче Воденичаровски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Ѓорче Петров 2019  
423. Златко Шукуроски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Ѓорче Петров 2019  
424. Душко Сиљановски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Васил Главинов 2019  
425. Беадин Хусеиновски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ , Васил Главинов 2019  
426. Кире Мијоски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Васил Главинов 2019  
427. Хајредин Нуредини ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Гостивар 2019  
428. Дарко Ѓурески ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Гостивар 2019  
429. Велко Петроски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Гостивар 2019  
430. Стево Димовски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Тетово 2019  
431. Зоран Симоски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Тетово 2019  
432. Горан Димитриевски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Тетово 2019  
433. Александар Јовановска ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Куманово 2019  
434. Ристо Кралев ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Штип 2019  
435. Дарко Јаневски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Аеродром 2019  
436. Марија Игновска ДФК Калиопе Козметик, Скопје    
437. Бобан Спасовски ЕВН  Македонија АД, Скопје, КЕЦ Аеродром 2019  
438. Наташа Коцева Фабрика Карпош АД, Скопје 2020  
439. Искра Данаилова Фабрика Карпош АД, Скопје 2020  
440. Ивана Димитрова ГД Гранит АД, Скопје 2020  
441. Игор Атанасовски ГД Гранит АД, Скопје 2020  
442. Стефан Стаменковски Рапид Билт ДОО, Куманово 2020  
443. Каролина Салџиева Рапид Билт ДОО, Куманово 2020  
444. Дарко Смилевски ГД Бетон АД, Скопје 2020  
445. Владимир Арсов ГД  Бетон АД, Скопје 2020  
446. Душан Павловски ВИК Македонија ДООЕЛ, Скопје 2020  
447. Филип Димитриески ВИК Македонија ДООЕЛ, Скопје 2020  
448. Оливeра Пислевска ГИМ Градежен институт Македонија АД,  Скопје 2020  
449. Виoлета Стојанова ГИМ,  Градежен институт Македонија АД Скопје 2020  
450. Иванчо Анчевски Кромберг и Шуберт ДООЕЛ, Битола 2020  
451. Александар Крстевски Виталиа ДООЕЛ, Скопје 2020  
452. Костадин Јакчулев Виталиа ДООЕЛ, Скопје 2020  
453. Снежана К. Николовска Инком инженеринг ДООЕЛ, Скопје 2020  
454. Катерина Петреска ДТПУ Гентерм Северна Македонија  ДООЕЛ, Прилеп 2020  
455. Благоја Пајмакоски ДТПУ Гентерм Северна Македонија  ДООЕЛ, Прилеп 2020  
456. Јорданчо Каранфилов ДТПУ Гентерм Северна Македонија  ДООЕЛ, Прилеп 2020  
457. Марија Димова Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2020  
458. Моника Улер Зефиќ Окта АД, Скопје 2020  
459. Игор Петрушевски Окта АД, Скопје 2020  
460. Лидија Јагуриноска Квенбергер Логостик Македонија  ДООЕЛ,  Штип 2020  
461. Флорим Османи Квенбергер Логостик Македонија  ДООЕЛ,  Штип 2020  
462. Галена Ивановска Квенбергер Логостик Македонија  ДООЕЛ,  Штип 2020  
463. Александар Атанасоски ДМ  Дрогерие Маркт ДООЕЛ, Скопје 2020  
464. Даниела Балевска ДМ  Дрогерие Маркт ДООЕЛ, Скопје 2020  
465. Елена Трајковска ДМ  Дрогерие Маркт ДООЕЛ, Скопје 2020  
466. Бранкица Јовева Гебрудер Вајс ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2020  
467. Соња Димоска Гебрудер Вајс ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2020  
468. Аница Ќосева ДПТУ Бучим ДОО, Радовиш 2020  
469. Петре Спасов ДПТУ Бучим ДОО, Радовиш 2020  
470. Оливер Лазаревски ТД Синпекс ДОО, Битола 2021  
471. Шпреса Селими Козметичко Студио Аура, Скопје 2021  
472. Мурис Хамзиќ Фризер 2021  
473. Алиџан Селман Берберски салон Принц, Скопје 2021  
474. Рамадан Сали Машки фризерски салон БЛУ, Скопје 2021  
475. Јакупи Џеваир Џеки Јанг  ДООЕЛ, Скопје 2021  
476. Мухамед Исмаили Берберница Маме Муки, Скопје 2021  
477. Тоше Кипријанов  Фризер за мажи Тоше Станче, Скопје 2021  
478. Џенета Салиу Фризерски салон Фис Арт, Скопје 2021  
479. Садет Елези Студио Дети ДООЕЛ, Скопје 2021  
480. Нуриман Камбера (професор) СУГС Димитар Влахов, Скопје 2021  
481. Драгана Цветковска Јаневска СУГС Димитар Влахов, Скопје 2021  
482. Наџије Илјази Берберница ОКИ, Скопје 2021  
483. Филип Гочевски Фризерско студио Силк, Скопје 2021  
484. Виолета Влаховиќ Бјути студио Влахович, Скопје 2021  
485. Ермин Чуљевиќ Берберски салон Бербер Мр, Скопје 2021  
486. Силвана Геровска Атеље Сикрет С, Скопје 2021  
487. Елена Питропова КА-ЕЛ Катерина ДОО, Скопје 2021  
488. Билјана Цингарска Козметички салон Нера, Скопје 2021  
489. Хусеин Љатиф Студио Попај ДООЕЛ, Скопје 2021  
490. Руфат Иљази Фризеско студи ОКИ, Скопје 2021  
491. Фисник Салиу Фризерски салон Фис Арт, Скопје 2021  
492. Анела Зеќировиќ Студио Анела Стајл, Скопје 2021  
493. Тодора Манаскова ДПТУ Фри Мен Трејд ДООЕЛ, Скопје, Фризерси салон КРИС, Скопје 2021  
494. Луција Ангеловска П.М. Лејдис, Скопје 2021  
495. Мариче Јакимовска Делта Марко Дооел, Студио Миа Марија, Скопје 2021  
496. Антони Милковски Фризер за мажи Барбер Шоп Матрикс, Скопје 2021  
497. Валдете Сопа Студио за убавина Вале Дема, Скопје 2021  
498. Славица Шандаровска Студио Сарус, Скопје 2021  
499. Елена Милетиќ Фризерски салон Хаус оф Хаир ДООЕЛ, Скопје 2021  
500. Љубица Јаковлеска Фризерски салон Пин – АП Бубе, Скопје 2021  
501. Соња Вељанова Агро проџек Вељанови Студио Вељанова, Скопје 2021  
502. Павлина Трајковска Фризерски салон Пале Ексклузив ДМБМ, Скопје 2021  
503. Станче Кипријанов Студио Станче, Скопје 2021  
504. Лилјана Димовска Козметички салон Мадам, Скопје 2021  
505. Аљона Домазетова Салон за убавина  Меланж, Скопје 2021  
506. Махир Мурсели Берберски салон Бербер Махир, Скопје 2021  
507. Завировска Татјана Студио за убавина  ТИМ Бјути, Скопје 2021  
508. Дејан Трајковик СТД Боб Ден кетеринг, Скопје 2021  
509. Самира Машовиќ Природна козметика Машовиќ, Скопје 2021  
510. Мерсија Дациќ Козметичко студио  Мери – МД, Скопје 2021  
511. Марта Ајановска Салон за убавина Сенеси, Скопје 2021  
512. Дивна Потирова Козметичко студио Дивна, Скопје 2021  
513. Сузана Никовска Козметичко студио Ана Гер 88 ДООЕЛ, Скопје 2021  
514. Јадранка Гелевска Козметичко студио ЈАЦИ, Скопје 2021  
515. Даниел Велковски Фризерско студио Лиска, Скопје 2021  
516. Сузана Лазаревска Фризерско студио Дивас СиМ, Скопје 2021  
517. Фросина Пешовска Фризерско козметичко студио Фросе Есорф, Скопје 2021  
518. Сања Талевска Студио за убавина Лејди, Скопје 2021  
519. Андреја Димитриевски Берберски салон Бербер Мали, Скопје 2021  
520. Воислав Павиќ Студио ВООС, Скопје 2021  
521. Адријана Темова Т.П. Темов, Скопје 2021  
522. Катица Најков Козметичко студио КА НЛ ДООЕЛ (Janssen Cosmetics), Скопје 2021  
523. Александар Куноски Фризерски салон Пјур, Скопје 2021  
524. Весна Предарска Фризерско студио Нена, Скопје 2021  
525. Билјана Трипковска Салон за убавина  Кај Биле, Скопје 2021  
526. Дијана Арсовска Фризерски салон Дијана Стајлинг, Скопје 2021  
527. Емилија Ивковска Саздовска Козметичко ,фризерски салон Виолет, Скопје 2021  
528. Сашко Соколов Електро- енергетика ТМ ДОО, Штип 2021  
529. Трајче Димитровски Макпрогрес ДОО, Виница 2021  
530. Александар Андоновиќ Раде Кончар Контактори и Релеи ДОО, Скопје 2021  
531. Игор Илиев Раде Кончар Контактори и Релеи ДОО, Скопје 2021  
532. Љубица Јаневска ДПТ Ронтис ДООЕЛ,  Велес 2021  
533. Николче Спиркоски ДПТ Ронтис ДООЕЛ, Велес 2021  
534. Соња Донева Амфенол Технолоџи Македонија ДООЕЛ, Кочани 2021  
535. Даниел Величковски Амфенол Технолоџи Македонија ДООЕЛ, Кочани 2021  
536. Стефанка Атанасова ДПТУ ИГМ Трејд Илија ДОО, Кавадарци 2021  
537. Сашо Станковски ФОД ДООЕЛ, Новаци 2021  
538. Ангел Павловски МИК, Свети Николе 2021  
539. Катерина Науновска МИК, Свети Николе 2021  
540. Олгица Бошевска Аптив Сервисес Македонија ДООЕЛ, Скопје 2021  
541. Ванчо Раманчев Видиа Ване ДООЕЛ,  Гевгелија 2021  
542. Сашо Стојименов Гересхајмер ДООЕЛ, Скопје 2021  
543. Жаклина Зојческа Тутунски Комбинат АД,  Прилеп 2021  
544. Емилија Заева ,Костова Глобал Трејд ДДМ ДОЕЛ, Берово 2021  
545. Љупче Дичоски Комфи Ангел ДОО, Прилеп 2021  
546. Слободанка Брзилова Конти Хидропласт ДООЕЛ, Гевгелија 2021  
547. Милица Галевска Страиште ДООЕЛ, Валандово 2021  
548. Јованка Цветкова Визба Валандово ДООЕЛ, Валандово 2021  
549. Костадин Иванов Алфа проект ДООЕЛ, Гевгелија 2021  
550. Ненад Панев Техком ДООЕЛ, Кочани 2021  
551. Мартина Спасова Електровин ДООЕЛ, Виница 2021  
552. Драгана Аризанова Дојран стил ДООЕЛ, Дојран 2021  
553. Наташа Југова Џиџева Еуроинг ДОО Гевгелија 2021  
554. Саветка Стојанова Жикол ДООЕЛ, Струмица 2021  
555. Весна Радева Леов компании ДООЕЛ, Велес 2021  
556. Сашко Караманов Леов компании ДООЕЛ, Велес 2021  
557. Бојан Аврамовски Аурора Ресорт и СПА ДООЕЛ, Берово 2021  
558. Ивана Зајкоска Хатра ДООЕЛ, Прилеп 2021  
559. Љиљана Николовска Босут ДОО, Куманово 2021  
560. Василиј Павлов Гоја ДООЕЛ, Гевгелија 2021  
561. Маја Ацески Текстил Солушн ДПП, Скопје 2021  
562. Татјана Стоимировски Аграр Ко ДООЕЛ, Кочано 2021  
563. Јовица Гиновски Ти Ди фешн ДОО, Куманово 2021  
564. Зоица Трајков Мансард Коце ДООЕЛ, Гевгелија 2021  
565. Александар Салтировски Салса ДОО, Куманово 2021  
566. Маја Вељковиќ Димковска Модно студио Контеса, Куманово 2021  
567. Сашо Силјаноски Зеро Бет ДООЕЛ Охрид, ресторан Лихнидос 2021  
568. Адријана Лазарова Макотен ДООЕЛ, Гевгелија 2021  
569. Игор Иванов 2 ер хотелс (хотел СУ) ДОО, Охрид 2021  
570. Весна Ническа ТД Филип ДООЕЛ, Охрид 2021  
571. Александра Кикеска Динамика ДООЕЛ, Битола (хотел Милениум Палас, Охрид) 2021  
572. Елена Петреска Тино јуниор БДВ ДООЕЛ, Охрид 2021  
573. Даниела Панова Тино јуниор ДООЕЛ, Охрид 2021  
574. Радмила Миленковска Ексклузив ДОО, Кочани 2021  
575. Марија Деспотовска Деспотовси ДООЕЛ, Кочани 2021  
576. Јован Китрозоски Хотел Силекс, Охрид 2021  
577. Верица Бошкова Алкалоид АД, Скопје 2021  
578. Лена Талевска Алкалоид АД, Скопје 2021  
579. Драгана Трајковиќ Алкалоид АД, Скопје 2021  
580. Александар Ристовски Алкалоид АД, Скопје 2021  
581. Магдалена Саздова Алкалоид АД, Скопје 2021  
582. Марија  Костова Алкалоид АД, Скопје 2021  
583. Викторија Вељаноска Алкалоид АД, Скопје 2021  
584. Гоце Стефановски Алкалоид АД, Скопје 2021  
585. Ивана Алексоска Алкалоид АД, Скопје 2021  
586. Дијана Ангеловска Пролетер АД, Крива Паланка 2021  
587. Елена Ацеска Киел Македонија ДООЕЛ, Тетово 2021  
588. Веље Трпковски Киел Македонија ДООЕЛ, Тетово 2021  
589. Милена Петрушевска Спасовска Естрела-конт ДООЕЛ, Куманово 2021  
590. Перо Димитров Мото Пром ДООЕЛ, Гевгелија 2021  
591. Столе Димитров Електро Херц ДООЕЛ, Кочани 2021  
592. Лазо Јанев ДИМ Комерц ДООЕЛ,  Валандово 2021  
593. Милица Аризанова Фенси Корнер Компание ДОО. Валандово 2021  
594. Стојанче Велков Руен Инокс автомобиле ДООЕЛ, Кочани 2021  
595. Христијан Тодоровски КАМ ДОО, Скопје 2021  
596. Бојан Поповски КАМ ДОО, Скопје 2021  
597. Марјана Карасарлидис АРЦ Аутомотив Македонија ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2021  
598. Драгица Танеска ДПТУ Билјанови ДОО, Струга 2021  
599. Љубе Ристовски Витек Македонија ДОО, Илинден, Скопје 2021  
600. Јагода Аврамова ЈКП Дервен, Велес 2021  
601. Петко Ристовски ЈП Национални Шуми, ПШС Бор, Кавадарци 2021  
602. Андријана Костовска Елида Маркети, Куманово 2021  
603. Далибор Младеновски ТДПП Дема-Стил Зоран и Дејан, ДОО, Скопје 2021  
604. Биљана Павиќевиќ Алкалоид АД, Скопје 2021  
605. Ирена Здравеска Алкалоид АД, Скопје 2021  
606. Биљана Николовска Алкалоид АД, Скопје 2021  
607. Маја Јованоска Алкалоид АД, Скопје 2021  
608. Христина Младеновска Алкалоид АД, Скопје 2021  
609. Катерина Илиевска Алкалоид АД, Скопје 2021  
610. Сања Јованова Алкалоид АД, Скопје 2021  
611. Дарко Иљовски Алкалоид АД, Скопје 2021  
612. Јелена Томиќ Алкалоид АД, Скопје 2021  
613. Маја Стеваноска Алкалоид АД, Скопје 2021  
614. Габриела Димитровска Алкалоид АД, Скопје 2021  
615. Силвана Митковска Димеска Алкалоид АД, Скопје 2021  
616. Наташа Илиевска Алкалоид АД, Скопје 2021  
617. Анастасија Георгиева Алкалоид АД, Скопје 2021  
618. Билјана Лазареска Билна апрека, Алкалоид АД, Скопје 2021  
619. Сара Богеска ДПТУ АТС Амо ДООЕЛ, Македонски Брод 2021  
620. Владо Трифунов ЈКП Водовод,  Кочани 2021  
621. Лидија Јовановска ЈЗУ Општа болница со проширена дејност, Гевгелија 2021  
622. Даниела Митреска Дониа ДООЕЛ, Прилеп 2021  
623. Димчо Митровски Рудник САСА, Македонска Каменица 2021  
624. Соња Шикалоска Авто школа Старс инженеринг, Охрид 2021  
625. Марија Колевска Агриа ДООЕЛ, Велес 2021  
626. Игор Неделкоски ЦВО ДОО, Охрид 2021  
627. Трајче Стенковски Братство Инох ДОО, Охрид 2021  
628. Љубе Клечкароски Авто школа Сив ДООЕЛ, Oхрид 2021  
629. Билјана Калевски Авто школа Блег, Охрид 2021  
630. Бранко Стојковски Биросеф ДООЕЛ, Струмица 2021  
631. Владимир Најдовски Лозаноски АД ЕСМ Подружница енергетика, Скопје 2021  
632. Благој Ристовски ДТПУ Гентерм Северна Македонија  ДООЕЛ, Прилеп 2021  
633. Дарко Трајкоски ДТПУ Гентерм Северна Македонија  ДООЕЛ, Прилеп 2021  
634. Александра Минчева Лукиќ ЈП Паркови и зеленило, Скопје 2021  
635. Иван Кајтазов ЈЗУ НЕГОРСКИ БАЊИ АД, Негорци, Гевгелија 2021  
636. Александра Дамческа Флораком ДООЕЛ, Скопје 2021  
637. Марјана Пашлакова Шугар арт Грозданка ДООЕЛ, Неготино 2021  
638. Гордана Јованоска Агроинвест ДОО, Прилеп 2021  
639. Маја Атанасовска Компанија Атанасовски ДОО, Илинден, Скопје 2021  
640. Симона Сипковска Данивел Консалтинг ДОО, Скопје 2021  
641. Билјана Јорданоска Шишкоска Научен институт за тутун, Прилеп 2021  
642. Сара Цаловска Агромото трејд, увоз-извоз ДООЕЛ, Ресен 2021  
643. Весна Андонова ДПТУ Шиткарски ДООЕЛ, Свети НИколе 2021  
644. Благица Гавриловска Цветковиќ ДПТУ Адут ГВН ДООЕЛ, Куманово 2021  
645. Марина Петрова Пинус  ДОО, Кавадарци 2021  
646. Сузана Василоска Ѓорчевски Пелагониска Ревизорска Куќа ДООЕЛ, Прилеп 2021  
647. Александра Ристевска Лион ДОО, Свети Николе 2021  
648. Методи Алексов ДПТУ Бучим ДОО, Радовиш 2021  
649. Жарко Георгиевски Раде Кончер ТЕП, Скопје 2021  
650. Зденко Ивановски Фрукта ДОО, Скопје 2021  
651. Ивана Марковска Рудина ММ ДОО, Скопје 2021  
652. Ристо Камов ЈКПГ Комуналец, Гевгелија 2021  
653. Тони Димов Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2021  
654. Наташа Танчева Макстил АД, Скопје 2021  
655. Антонио Гавровски Колевско Офис, Гевгелија 2021  
656.  Слободанчо Стојановски Бормак ДООЕЛ, Скопје 2021  
657. Константин Гетов ПЗУ Константин Гетов, Валандово 2021  
658. Марјан Неделковски Либерти АД, Скопје 2021  
659. Александра Пејдановска Елмарк (Питком) ДООЕЛ, Неготино 2021  
660. Адриана Настеска Мериан АС ДОО, Скопје 2021  
661. Филип Тошев ПЗУ Др. Филип Тошев, Валандово 2021  
662. Прим. Др. Билјана Гетова ЈЗУ Здравствен Дом Здравје, Валандово 2021  
663. Софи Пивоварова Трајковски Мулти М Консалтинг ДООЕЛ, Куманово 2021  
664. Сашо Антевски ЈП ЖСРМ Инфраструктура, Скопје 2021  
665. Мирослав Петров ДПТУ Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2021  
666. Ивана Ставревска ТЕ ТЕ Пласт ДООЕЛ, Скопје 2021  
667. Спиро Лековски ОМ ДООЕЛ, Скопје 2021  
668. Марија Трајковска ЈЗУ Општа Болница, Велес 2021  
669. Олгица Мојсова Пепелашева ЈЗУ Општа Болница, Велес 2021  
670. Силвана Шиповиќ Мега ДОО, Куманово 2021  
671. Филимена Христовска Ван Хоол Македонија, Скопје 2021  
672. Олга Рајчиќ Грин ИТ ДОО, Скопје 2021  
673.  Влатко Трајковски Бул-Билдинг ДОО, Струмица 2021  
674. Пале Додевска ЈЗУ Центар за јавно здравје, Кочани 2021  
675. Наташа Тасева Фрагмат МАК ДОО, Куманово 2021  
676. Викторија Јовческа Нелкоски Органик Фуд ДООЕЛ, Струга 2021  
677. Анита Лидова Хотел Гранит, Охрид 2021  
678. Личе Стоева МИГ- Бисер ДОО, Струмица 2021  
679. Ана Стојанова ДПТУ млечна индустрија Осогово – Милк ДОО, Чешиново – Облешево 2021  
680. Сашко Георгиески Арс Нова Фешн ДООЕЛ, Охрид 2021  
681. Бобан Ѓорѓиоски Фризерско студио Кармен Бауцентар, Скопје 2021  
682. Николче Мариновски Конфекција Кули, Прилеп 2021  
683. Силвија Пејчиновска Козметички салон Силвија, Скопје 2021  
684. Александар Атанасовски Ариљеметал ДОО, Скопје 2021  
685. Елизабета Ѓоргиевска Автошкола Ролекс ТД, Охрид 2021  
686. Филип Стојаноски ЕВН  Македонија АД, Скопје 2021  
687. Сефер Максути ЕВН  Македонија АД, Скопје 2021  
688. Сајна Мојаноска ВИК Македонија ДООЕЛ, Скопје 2021  
689. Пено Бинов Винарска визба  Бовин, Неготино 2021  
690. Мартин Хаџи ,Трајковски Кентаур Импекс ДООЕЛ, Скопје 2021  
691. Александар Зографски Раде Кончар ТЕП ДООЕЛ, Скопје 2021  
692. Драган Васковски Маркарт Македонија ДООЕЛ, Велес 2021  
693. Лејла Аџи Сезар Фризерски салон Лејла, Охрид 2021  
694. Ордан Андонов  Венец АД, с. Долни Дисан, Неготино 2021  
695. Жаклина Гушева ЈП Национални шуми, Скопје 2021  
696. Шкумбин Шабани Профиконто ДОО, Куманово 2021  
697. Марија Ајтова Вардар АД, Градско 2021  
698. Весна Коцевска Атеље Вес-Ко,Куманово 2021  
699. Александра Паскали Цветковска ГД  Гранит А.Д, Скопје 2021  
700. Ардијана Асоска Подгорка ДООЕЛ, Струга 2021  
701. Слаѓан Михајловски ЈП Чистота и зеленило, Куманово 2021  
702. Марина Лазиќ Фризерско студио Хепи Лејди, Куманово 2021  
703. Евгенија Огненовска БМ Офис ДООЕЛ, Прилеп 2021  
704. Бобан Бошковски ТП Боше и професионалци, Скопје 2022  
705. Александар Самаров Фризерско студио Астра, Скопје 2022  
706. Весна Бојчева Студио за нега на лице и тело ВВ Студио, Скопје 2022  
707. Илвије Лута Салон Вуси 2000, Скопје 2022  
708. Данијела Николиќ Стоилковска СТД Мон Шери, Скопје 2022  
709. Тевиде Реџепи СТД Ла Шик, Скопје 2022  
710. Зоки Лазаревски Ман Импортер Македонија, Скопје 2022  
711. Мери Котева Димко Центар зa убавина 017, Скопје 2022  
712. Аида Мамут Аида Аралаз  ДООЕЛ, Скопје 2022  
713. Драгана Тошевска Козметички салон Магнолија, Скопје 2022  
714. Јасминка Тошевска Студио за убавина ЈАС, Скопје 2022  
715. Сашо Величковски Фризерски салон Хер Стејшн, Скопје 2022  
716. Елизабета Илиевска ТП Козметички салон Силуете, Скопје 2022  
717. Мелина Милески ТП Козметички салон Силуете, Скопје 2022  
718. Роберт Бојаџиевски Македонски Телеком АД, Скопје 2022  
719. Драган Петров ДММ Дрекслермајер Манифактуринг Македонија ДООЕЛ, Квадарци 2022  
720. Јована Секуловски АД Димко Митрев, Велес 2022  
721. Валентина Михајлова Пего Агрофруит ДООЕЛ, с. Јосифово, Валандово 2022  
722. Верица Зајкова Стојанова Ројо Брилианте ДООЕЛ, с. Марвинци, Валандово 2022  
723. Анета Христовска Фобас компани ДООЕЛ, Скопје 2022  
724. Ајхан Тахири Фобас компани ДООЕЛ, Скопје 2022  
725. Даниела Трајковиќ Кемет Електроникс Македонија ДООЕЛ, Скопје 2022  
726. Татјана Ристовска Кемет Електроникс Македонија ДООЕЛ, Скопје 2022  
727. Дарко Начковски Булмак 2016 ДООЕЛ, Пробиштип 2022  
728. Сашко Јовановски Булмак 2016 ДООЕЛ, Пробиштип 2022  
729. Орце Николовски Рудник САСА, Македонска Каменица 2022  
730. Дијана Тасева Агро Бар ДОО, Виница 2022  
731. Мартин Младеновски СЦМ Ретаил ДООЕЛ, Скопје 2022  
732. Игор Илиевски Пекабеско АД, Скопје 2022  
733. Габриела Смилеска Вардар Доломит ДООЕЛ, Гостивар 2022  
734. Игор Стојановски Депет ДОО, Скопје 2022  
735. Јордан Костов КАМ ДООЕЛ, Иилинден 2022  
736. Иванчо Димески КАМ ДООЕЛ, Иилинден 2022  
737. Мимоза Божиновска КАМ ДООЕЛ, Иилинден 2022  
738. Александар Јовески КАМ ДООЕЛ, Иилинден 2022  
739. Елеонора Ѓорѓиева КАМ ДООЕЛ, Иилинден 2022  
740. Вјолца Ајдини Комисија за хартии од вредност на Република Северна Македонија 2022  
741. Сефадин Ризмани АД ЕСМ, Подружница РЕК Осломеј, Кичево 2022  
742. Александар Матески ЛТХ Леарница ДООЕЛ, Охрид 2022  
743. Емилија Баева Антура МК ДООЕЛ, Кочани 2022  
744. Радомир Страчковски Агротехна Атанас и др. ДОО увоз-извоз, Скопје 2022  
745. Никола Петков Друштво за производство на акумулатори Таб Мак ДООЕЛ, Пробиштип 2022  
746. Дарко Николовски Друштво за производство на акумулатори Таб Мак ДООЕЛ, Пробиштип 2022  
747. Мартин Анчев Друштво за производство на акумулатори Таб Мак ДООЕЛ, Пробиштип 2022  
748. Предраг Миланов Друштво за производство на акумулатори Таб Мак ДООЕЛ, Пробиштип 2022  
749. Оле Јакимовска ЈЗУ здравствен дом  Академик проф. д-р Димитар Арсов, Крива Паланка 2022  
750. Јасминка Митковска ЈЗУ здравствен дом  Академик проф. д-р Димитар Арсов, Крива Паланка 2022  
751. Бојана Василевска Николовска Веропулос ДООЕЛ, Скопје 2022  
752. Бајрам Демири Демир Импекс, Куманово 2022  
753. Томислав Ананиjев Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2022  
754. Горан Јованов Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2022  
755. Ирена Иванова Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2022  
756. Алеклсандра Трајковска Кромберг и Шуберт ДООЕЛ, Битола 2022  
757. Миле Јаневски Кромберг и Шуберт ДООЕЛ, Битола 2022  
758. Трајчо Здравковски Рудник САСА, Македонска Каменица 2022  
759. Верица Мијевски Магна Мирорс Саут-Ист Јуроп ДООЕЛ, Струга 2022  
760. Дарко Рошков Магна Мирорс Саут-Ист Јуроп ДООЕЛ, Струга 2022  
761. Иван Балев Магна Мирорс Саут-Ист Јуроп ДООЕЛ, Струга 2022  
762. Игор Јовановски Магна Мирорс Саут-Ист Јуроп ДООЕЛ, Струга 2022  
763. Љубиша Милошевски Пескара ВЕЛ ДООЕЛ, Велес 2022  
764. Мартин Џамбаски Хотел Манастир ДООЕЛ, Берово 2022  
765. Игор Соколески АД ЕСМ, Подружница РЕК Осломеј, Кичево 2022  
766. Ваит Љутвиу АД ЕСМ, Подружница РЕК Осломеј, Кичево 2022  
767. Миле Стоев Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2022  
768. Дамир Царо Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2022  
769. Викторија Митрева Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2022  
770. Лазар Панов Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2022  
771. Стефанија Манева Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2022  
772. Никола Николовски Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2022  
773. Трајче Јованов Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2022  
774. Габриела Караџова Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2022  
775. Лазар Ташев Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2022  
776. Ивана Настова Еуроникел Индустри ДОО, Кавадарци 2022  
777. Васил Ристовски Техномаркет Македонија ДООЕЛ, Скопје 2022  
778. Александар Стројмановски Техномаркет Македонија ДООЕЛ, Скопје 2022  
779. Анастасија Ристевска Жикол ДООЕЛ, Скопје 2022  
780. Мите Тодоров ДПТУ Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2022  
781. Горан Андонов ДПТУ Бучим ДОО, Радовиш 2022  
782. Трајчо Илиев ДПТУ Бучим ДОО, Радовиш 2022  
783. Дејанчо Трајанов ДПТУ Бучим ДОО, Радовиш 2022  
784. Сашко Орачки Рудник САСА, Македонска Каменица 2022  
785. Златибор Атанасовски Рудник САСА, Македонска Каменица 2022  
786. Билјана Неделкоска Мартекс ООД, Прилеп 2022  
787. Драги Анастасов КАЗ Груп ДООЕЛ, Скопје 2022  
788. Назиф Фелеки БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
789. Фазли Исмани БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
790. Али Рамадани БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
791. Неџат Даути БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
792. Хамит Џеладини БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
793. Рамиз Абди БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
794. Хисо Мехдији БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
795. Садат Хајдари БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
796. Артан Идризи БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
797. Аднан Лума БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
798. Aднан Бежети БФМ Компани ДООЕЛ, Тетово 2022  
799. Маре Нешковска Јошевска Анлимитед кодерс (Unlimited Coders), Битола 2022  
800. Цвете Игнатоска ПЗО Аптека Херба ПО, Прилеп 2022  
801. Пеце Ташевски АД Електрани на Северна Македонија 2022  
802. Васе Стојков Рудник САСА, Македонска Каменица 2022  
803. Сејди Џемаили Профиконто ДОО, Куманово 2022  
804. Блаже Атанасовски Џонсон Мети ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
805. Зоран Панушковски Џонсон Мети ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
806. Огнен Трипуноски Џонсон Мети ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
807. Влатко Нушев Џонсон Мети ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
808. Филип Спасов Џонсон Мети ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
809. Сашко Тасески Џонсон Мети ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
810. Лидија Евтимовска Пауновска Џонсон Мети ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
811. Филип Домлески Електротехника Домле ДООЕЛ, Скопје 2022  
812. Ненад Петровиќ Ресторан Беламиа, Тетово 2022  
813. Зорица Димова Хотел Глориус  ДОО, Велес 2022  
814. Стефанија Георгиева ГТЦ Скопје, Скопје 2022  
815. Јованче Бобевски Ресторан Шате Сопот ДОО, Велес 2022  
816. Никола Ивановски ЗК Пелагонија АД, Битола 2022  
817. Војдан Петров ЛТХ Леарница ДООЕЛ, Охрид 2022  
818. Илчо Лекоски ЛТХ Леарница ДООЕЛ, Охрид 2022  
819. Даниела Николовска Греемак Гроуп ДОО, Скопје 2022  
820. Горјанчо Божиловски ЗДВИЛ Лион ДОО, Свети Николе 2022  
821. Игор Гавевски ЗДВИЛ Лион ДОО, Свети Николе 2022  
822. Александра Огњанова Лутекс ДООЕЛ, Велес 2022  
823. Оливера Ноческа Аптека Олимпија, Демир Хисар 2022  
824. Никола Веселинковски Џонсон Мети ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
825. Иван Зафировски Џонсон Мети ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
826. Ирина Гештаковска – Баумер ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
827. Катерина Доневска Баумер ДООЕЛ, Илинден, Скопје 2022  
828. Емилија Силјаноска Електро точила инженеринг ДООЕЛ, Прилеп 2022  
829. Златко Јанчев ДПТУ ,,Агромол Мицеви’’ ДООЕЛ с.Јосифово, Валандово 2022  
830. Билјана Јованова ПЗУ Дејнека, Гевгелија 2022  
831. Јошевска Евгенија ДУУ Романтик Хотели ДООЕЛ, Велес 2022  
832. Светлана   Фидановска Козметички салон Тропик  Белеца  ДООЕЛ,  Скопје 2022  
833. Стефан Јовановски Киел Македонија ДООЕЛ, Желино, Тетово 2022  
834. Александар Саздов Друштво за угостителство и туризам Санотел ДООЕЛ, Велес 2022  
835. Аце Стојков Адиент Аутомотиве ДООЕЛ, Струмица 2022  
836. Горан Мавров Адиент Аутомотиве ДООЕЛ, Струмица 2022  
837. Ангел Топлев Адиент Аутомотиве ДООЕЛ, Струмица 2022  
838. Игор Стојанов Адиент Аутомотиве ДООЕЛ, Струмица 2022  
839. Ленка Лазаревска Адиент Аутомотиве ДООЕЛ, Струмица 2022  
840. Славица Ристова Адиент Аутомотиве ДООЕЛ, Струмица 2022  
841. Аница Накова Стојмилова Адиент Сеатинг, Струмица 2022  
842. Николче Бангиев Адиент Сеатинг, Струмица 2022  
843. Станка Тенева Адиент Сеатинг, Струмица 2022  
844. Благица Иванова Адиент Сеатинг, Струмица 2022  
845. Иван Ристевски Адиент Сеатинг, Струмица 2022  
846. Сашко Нестов Адиент Сеатинг, Струмица 2022  
847. Мики Костоски Ресторан Скар ДООЕЛ, Крушево 2022  
848. Билјана Муличкоска Архикон Дизајн ДОО. Скопје 2022  
849. Зоран Митовски Пекара Ваташа, Скопје 2022  
850. Благојче Шумкаровски Фоја-КО ДООЕЛ Скопје 2022  
851. Никола Папакоча Ресторан АС Тара ДООЕЛ, Крушево 2022  
852. Спасе Костоски Рестоган Марчело ЛА Маху ДООЕЛ, Крушево 2022  
853. Жан Здравевски Ресторан Шапе ИН ДООЕЛ, Крушево 2022  
854. Стефани Пренкова Индоор Гарден ДООЕЛ Скопје 2022  
855. Африм Бајрами Федербау ДООЕЛ, Тетово 2022  
856. Оливера Арсов Овчеполка ДООЕЛ, Велес 2022  
857. Елена Кузманов Агриа ДООЕЛ, Велес 2022  
858. Филип Ивановски Флора Компани ДОО, Скопје 2022  
859. Стево Бојаџиев Савело Драгољуб ДООЕЛ, Струмица 2022  
860. Фросина Весковска Китка индивидуален земјоделец Зоран Весковски, Скопје 2022  
861. Лепа Атанасова ЕваСстаил ДООЕЛ, Струмица 2022  
862. Михаил Чичаковски Димарт 2015 ДООЕЛ, Берово 2022  
863. Шукри Фазлији ПЗУ Ројал Медика, Гостивар 2022  
864. Фатлинд Џамбази Линди ДООЕЛ, Кичево 2022  
865. Елена Арсоска Вардар Доломит ДООЕЛ, Гостивар 2022  
866. Амир Беадини Вардар Доломит ДООЕЛ, Гостивар 2022  
867. Валдета Халили ПЗУ Неонатус, Гостивар 2022  
868. Др.Емел Даути Јахја ПЗУ Кардиомед ФС,  Гостивар 2022  
869. Џенета Ислами ПЗУ Поликлиника на примарно ниво Гуги Блу, Гостивар 2022  
870. Наташа Тушева Мицковска Астибо Фешн Груп ДООЕЛ, Штип 2022  
871. Симона Санева Астибо Бејзик ДООЕЛ, Штип 2022  
872. Александар Каранфилоски ТП Физ ЈОЈО, Тетово 2022  
873. Драгана Поповска ТМ ДОО, Штип 2022  
874. Бесјана Фејзулаи ПЗУ МИ СА Медика, Гостивар 2022  
875. Дејан Илиевски Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
876. Тамара Чоловиќ Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
877. Панче Рафаиловски Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
878. Сара Глигороска Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
879. Елена Бобевска Ѓорѓиева Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
880. Магдалена Петрушевска Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
881. Гоце Тодоровски АД  ЕСМ,Подружница РЕК Битола 2023  
882. Киро Стојкоски Кесслер Македонија ДООЕЛ, Скопје 2023  
883. Јован Симоноски ЛТХ Леарница ДООЕЛ, Охрид 2023  
884. Ице Трајкоски Либерти АД, Скопје 2023  
885. Деспина Стојановска Либерти АД, Скопје    
886. Драги Насковски Либерти АД, Скопје 2023  
887. Даниел Коцевски Либерти АД, Скопје 2023  
888. Жарко Марковски Либерти АД, Скопје 2023  
889. Дејан Стефаноски Либерти АД, Скопје 2023  
890. Виолета Стојановска Либерти АД, Скопје 2023  
891. Маневски Славе Либерти АД, Скопје 2023  
892. Наташа Михова Либерти АД, Скопје 2023  
893. Даниела Ѓорѓиевска Либерти АД, Скопје 2023  
894. Јана Милисављевиќ Либерти АД, Скопје 2023  
895. Синиша Срезоски Козметички салон СИЧО, Скопје 2023  
896. Тамара Јовановска Салон за убавина СЕРГЕТО, Скопје 2023  
897. Милена Митровска Салон за убавина БЈУТИ ЕМ, Скопје 2023  
898. Елена Николовска Салон за убавина БЈУТИ КОДЕКС, Скопје 2023  
899. Милена Димитриевска Козметички салон Торзо Велнес ДООЕЛ, Скопје 2023  
900. Верица Стојановска Козметички салон МУР, Скопје 2023  
901. Нехат Фетаов Фризерско студио НЕНО 1, Скопје 2023  
902. Алтана Алили Салон за убавина  МИА БЕЛА, Скопје 2023  
903. Салије Муладаути Продавница за венчаници БЈАНКА СПОСА, Скопје 2023  
904. Аида Хадровиќ Салон за убавина ТЕРМО ИНЖИНЕР, Скопје 2023  
905. Марија Стојчева Салон за убавина БОДИ КЕР , Богданци 2023  
906. Ирена Стојановски Доневска Фризерски и козметички салон НЕНА АРТ, Скопје 2023  
907. Радица Велкова Козметички салон ВЕЛКОВА, Скопје 2023  
908. Костадин Спирковски Фризерско и козметичко студио ЦИМЕР 2016 ДООЕЛ , Скопје 2023  
909. Анета Мицевска Студио за дизајн на мебел АМ ДИЗАЈН СОЛУШН, Скопје 2023  
910. Оле Несторовска Фризерски салон ФЕНСИ М ДООЕЛ, Скопје 2023  
911. Адмир Растодер Продавница за мебел АРТ ДАР МЕБЕЛ, Скопје 2023  
912. Хајрије Ибрахими Фризерски салон ЛА ШИК ДООЕЛ, Скопје 2023  
913. Алтрим Бајрами ПЗУ Д-р Мирдита, Тетово 2023  
914. Наџије Цека ПЗУ Аптека П∞Р Фрам, Тетово 2023  
915. Соња Вељаноска ПЗУ Фи-ол, Тетово 2023  
916. Мирјета Зеќири ПЗУ Аптека Анаконда, Тетово 2023  
917. Нарцизе Беадине ПЗУ Анаконда, Тетово 2023  
918. Ганизете Хасани Шабани ПЗУ Анаконда 1, Тетово 2023  
919. Елмедина Алија Мазлуми ПЗУ Аптека Малтон Фарм, Тетово 2023  
920. Светлана Трифуновска ПЗУ Д-р Светлана, Тетово 2023  
921. Хириша Скендери ПЗУ Д-р Газменд, Тетово 2023  
922. Дашмире Бајрами ПЗУ Медикус Лукс, Тетово 2023  
923. Мила Андријевиќ ПЗУ Медика, Тетово 2023  
924. Мимоза Бафќари- Бакији Клиничка Болница Тетово, 2023  
925. Лазиме Синани ЈЗУ Здравствен дом ,Тетово (Биохемиска лабараторија) 2023  
926. Шкурта Мемиши ПЗУ Омега Медика Тетово 2023  
927. Никола Апостоловски Адвокат Никола Апостоловски, Тетово 2023  
928. Валон Абдулхамиди Адвокат Валон Абдулхамиди, Тетово 2023  
929. Ардиг Беџети СБ ТП  АРВА КОНТ-93, Тетово 2023  
930. Цветанка Тренеска Извршител Цветанка Треневска, Тетово 2023  
931. Христина Димческа Адвокат Христина Димческа, Тетово 2023  
932. Наим Ајдини СБ Арбериа консалтинг, Тетово 2023  
933. Ветим Селими ПЗУ Сара дент, Тетово 2023  
934. Лелја Идризи ПЗУ Продент, Тетово 2023  
935. Васка Блажевска Нотар Васка Влажевска, Тетово 2023  
936. Адиле Јакупи ПЗУ Вита Дент, Тетово 2023  
937. Реџеп Емувлаи ПЗУ Превентива, Тетово 2023  
938. Бобан Николоски МН Инжинеринг ДОО Гостивар 2023  
939. Шукри Фазлија ПЗУ Ројал Медика, Гостивар 2023  
940. Деан Јованоски Смарт Конт ДООЕЛ, Гостивар 2023  
941. Зејнеп Исени ПЗУ Медика Локу, Форино Чегране 2023  
942. Ќенан Садику Нани принт-Инфо коде Дооел –Гостивар 2023  
943. Мејдин Јакупи ПЗУ Д-р Мујдин, Гостивар 2023  
944. Блерим Мустафаи ПЗУ Њу медика, Гостивар 2023  
945. Јасминка Јаќимовска ПЗУ Милена Медика, Гостивар 2023  
946. Љубица Матевска ПЗУ Мел Медика, Гостивар 2023  
947. Игор Велјаноски ПЗУ Д-р Велјаноски, Гостивар 2023  
948. Милан Алексоски Ми-мак ДОО, Гостивар 2023  
949. Даниела Даиловска ПЗУ Хера, Гостивар 2023  
950. Дилек Незири ПЗУ Д-р Линда, Гостивар 2023  
951. Рамизе Б. Алији ПЗУ АРБ Медика, Гостивар 2023  
952. Зулќефил Џафери ГТЗ ДООЕЛ, Гостивар 2023  
953. Шемса Касми ПЗУ Пулс Медика, Гостивар 2023  
954. Лелја Ајроска ПЗУ МедиСал, с. Долно Косоврасти 2023  
955. Џихане Ракипи Еуро Финанс 2019, Гостивар 2023  
956. Арлинд Мехмеди МН Инжинеринг префабрикати, Гостивар 2023  
957. Лулјета Муртезани ПЗУ Медика Лукс,Тетово 2023  
958. Џемил Латифи Ресторан Албис, Гостивар 2023  
959. Бесјана Сулејмани ПЗУ Ми-са Медика, Гостивар 2023  
960. Изма Амети ПЗУ Сига Медика, Гостивар 2023  
961. Хиријете Мехди ПЗУ Меркур лаб Лаор, Тетово 2023  
962. Велију Ќемал ПЗУ Ха-Медика, село Скудриње 2023  
963. Јасминка Пауновска Академија Сулиете Лукс, Тетово 2023  
964. Петре Милошевски Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
965. Кирил Ацковски Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
966. Александар Андов Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
967. Дарко Здравковиќ Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
968. Мартин Ивановски Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
969. Весна Николова Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
970. Трајче Јовановски Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
971. Кристиан Цветковски Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
972. Лепа Арсова Рудник Саса ДООЕЛ, Македонска Каменица 2023  
973. Бобан Темелков Рудник Саса ДООЕЛ, Македонска Каменица 2023  
974. Валерија Захариева Соколовска Рудник Саса ДООЕЛ, Македонска Каменица 2023  
975. Драган Митков Рудник Саса ДООЕЛ, Македонска Каменица 2023  
976. Атанас Демјанов Рудник Саса ДООЕЛ, Македонска Каменица 2023  
977. Стамен Катарџиев Сканиа Македонија ДООЕЛ, Илинден 2023  
978. Марина Дуева Општа Болница, Гевгелија 2023  
979. Мика Трајковска Општа Болница, Гевгелија 2023  
980. Александра Каровска Општа Болница, Гевгелија 2023  
981. Кети Картова Општа Болница, Гевгелија 2023  
982. Мери Стојанова-Ристовска Општа Болница, Гевгелија 2023  
983. Љубица Ампова Општа Болница, Гевгелија 2023  
984. Габриела Ивановска Општа Болница, Гевгелија 2023  
985. Викторија Попова ПЗУ „Ројал Медика“, Богданци 2023  
986. Зорица Трајчева ПЗУ „Ројал Медика“, Богданци 2023  
987. Јасмина Проданова Здравен Дом, Валандово 2023  
988. Валентино Кошелни Џокер, ДООЕЛ,  с. Фурка, Дојран 2023  
989. Илвана Дагалева Интера Јован  ДООЕЛ, Гевгелија 2023  
990. Пале Јованова Макпрогрес ДОО, Виница 2023  
991. Оливер Симов Макпрогрес ДОО, Виница 2023  
992. Кирил Алексов Макпрогрес ДОО, Виница 2023  
993. Дунавка Гугушевска Макпрогрес ДОО, Виница 2023  
994. Дејан Манасиев Макпрогрес ДОО, Виница 2023  
995. Стоjанчо Лиговски Макпрогрес ДОО, Виница 2023  
996. Јасминка Митрева Макпрогрес ДОО, Виница 2023  
997. Душан Митев Макпрогрес ДОО, Виница 2023  
998. Горанчо Трајанов Макпрогрес ДОО, Виница 2023  
999. Блаже Трајков Мансард  ДООЕЛ , Гевгелија 2023  
1000. Бојана Тавчева Дирекција за ТИРЗ, Скопје 2023  
1001. Маја Жупансока Стефановска Дирекција за ТИРЗ, Скопје 2023  
1002. Мартина Менковска Дирекција за ТИРЗ, Скопје 2023  
1003. Теодора Бошкова Дирекција за ТИРЗ, Скопје 2023  
1004. Маја Безерковска Дирекција за ТИРЗ, Скопје 2023  
1005. Невена Ангеловска Дирекција за ТИРЗ, Скопје 2023  
1006. Станка Димовска Дирекција за ТИРЗ, Скопје 2023  
1007. Диана Поповска ПРОКСИМУС ДОО СКОПЈЕ 2023  
1008. Мите Павлов Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2023  
1009. Милица Николова Паневска Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2023  
1010. Игорче Трајанов Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2023  
1011. Златко Пелтековски Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2023  
1012. Милена Дановска Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2023  
1013. Благој Спасов Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2023  
1014. Марјан Ристовски Боров Дол ДООЕЛ, Радовиш 2023  
1015. Илија Jовановски Полиестердеј ДООЕЛ, Скопје 2023  
1016. Цацкова Викторија ПЗУ Прим.д-р Самарџиски, Штип 2023  
1017. Ристо Јанакиевски Мебел Ацевски, ДООЕЛ, Скопје 2023  
1018. Александар Хаџи-Николов Вабтек МЗТ АД, Скопје 2023  
1019. Душко Томашевски Вабтек МЗТ АД, Скопје 2023  
1020. Миланчо Атанасоски ПЗУ Аптека Виола 2007, Прилеп 2023  
1021. Ана Атанасова Пивара Скопје АД, Скопје 2023  
1022. Маја Илиевска Пивара Скопје АД, Скопје 2023  
1023. Емилија Поп-Арсовска Тестил Солушн ДООЕЛ, Скопје 2023  
1024. Даниел Јовановски Мак-дизел ДООЕЛ, Скопје 2023  
1025. Емануела Богдановска Дизел сервис ДОО, Скопје 2023  
1026. Александар Ѓуроски Ас Лес Дизајн, Скопје 2023  
1027. Вера Рипилоска Фоја Ко,  Скопје 2023  
1028. Васил Стамболиски Еуроимпекс ДОО, Скопје 2023  
1029. Емилија Божиновска Страдун  ДООЕЛ, Скопје 2023  
1030. Славица Мирчевска Јо-Ка Вет ДОО, с. Кадино, Илинден, Скопје 2023  
1031. Вероника Радеска Вет Тим ДООЕЛ, Скопје 2023  
1032. Коста Петровски Џонсон Мети ДООЕЛ, Скопје 2023  
1033. Јасмин Јонузи Леар Корпоратион, ТИРЗ, Тетово 2023  
1034. Илчо Мисерлиовски ТП Фотокопир Либра, Скопје 2023  
1035. Ирена Пачковска Чунгурска Ветеринарна амбуланта Хепипет – Скопје 2023  
1036. Јасмина Николоска ДПТУ Глобокс ДООЕЛ, Струга 2023  
1037. Николчо Арсовски Фибула Ер Травел ДООЕЛ Скопје                      Хотел Изгрев С. Калишта 2023  
1038. Сара Манева Мистер и Аледеја Груп ДОО, Охрид 2023  
1039. Стефанија Билјан Билјанови Дооел, Струга 2023  
1040. Катерина Куциноска Маркоски К 73 ДООЕЛ, Струга 2023  
1041. Душанка Грческа Синерга Дооел, Струга 2023  
1042. Павел Спасески Фе ел лес Лескоец, Охрид 2023  
1043. Кристијан Костоски Инфо Биро ДОО Драган и Димитри, Охрид 2023  
1044. Зоран Костоски ЈОНГИС Дооел, Охрид 2023  
1045. Билјана Цаловска Агромото-трејд ДООЕЛ, Ресен 2023  
1046. Наташа Ѓорѓиоска Авто школа БЛЕГ, Охрид 2023  
1047. Танче Настоски Гео-Мацески ДООЕЛ, Струга 2023  
1048. Елена Чинго Хотел Чинго, Охрид 2023  
1049. Зоран Тодоровски Инжинеринг ДАСС ДОО, Охрид 2023  
1050. Јелена Аначков Каланоска Жито леб, Охрид 2023  
1051. Душица Симиџиоска  ПН Метал ДООЕЛ, Охрид 2023  
1052. Христина Цветкоска  НО.МА метал, Охрид 2023  
1053. Горан Русески  ПН Метал ДООЕЛ, Охрид 2023  
1054. Васко Лазароски  ДПТУ Глобокс ДООЕЛ, Струга 2023  
1055. Сашо Божиноски Инжинеринг ДАСС ДОО, Охрид 2023  
1056. Викторија Тренеска Хотел Инекс Олгица, Охрид 2023  
1057. Марија Божиновска Бранко Гапо, Скопје 2023  
1058. Елена Димковска Вегга ДООЕЛ, Куманово 2023  
1059. Ивана Спасовска Адвокат Перица Спасовски, Куманово 2023  
1060. Биљана Јакимовиќ Босут, Куманово 2023  
1061. Маја Јовановска Андоновиќ ОЛИ Травел, Куманово 2023  
1062. Биљана Атанасовска ЗЗ Стуба, Студена Бара, Куманово 2023  
1063. Сања Кузмановиќ Кланица БДА, Куманово 2023  
1064. Данијела  Јовиќ ПЗУ ВН – Хигија, Куманово 2023  
1065. Биљана Крстевска ГОМАТИК Увоз-извоз ДОО, Куманово 2023  
1066. Христина Ѓорѓиевска Јовановска Студио Контеса, Куманово 2023  
1067. Фазиле Реџепи ПЗУ Аптека „Беладона, Куманово 2023  
1068. Суејла Демири ДПТУТ Демир Импекс-С, Куманово 2023  
1069. Бојан Тренчевски ДТТОВ Галеб ММ, Куманово 2023  
1070. Сања Ивановска Приход Плус, Куманово 2023  
1071. Синиша Младеновски Агро Нис ДООЕЛ, Куманово 2023  
1072. Мануела Трајковиќ ФДО Консалтинг, Куманово 2023  
1073. Марјан Спасиќ ДПТУ Е-Нет Ком ДООЕЛ увоз-извоз Куманово 2023  
1074. Марија Милковска ПЗУ Аптека Камелиа, Куманово 2023  
1075. Емилија Јакимовска Атеље Хола, Куманово 2023  
1076. Бојан Денковиќ Климо Комерц, Куманово 2023  
1077. Јадранка Андевска ПЗУ Др. Нухи Јусуфи, Куманово 2023  
1078. Даниел Петровски Хотел Кратис, Кратово 2023  
1079. Биљана Клековска ДПУТ Бучен Козјак ДОО, Куманово 2023  
1080. Ррита Шабани Ррони Дент, Куманово 2023  
1081. Дијана  Бошковска Фризерски салон Деа, Скопје 2023  
1082. Цветанка Соколовска Козметички салон Миха, Скопје 2023  
1083. Убавка Петков Козметик Петков, Скопје 2023  
1084. Биљана Ангеловски Фокас ДООЕЛ, Студио Адикт, Скопје 2023  
1085. Светлана Тодевска Фризерски салон Стефаниа, Скопје 2023  
1086. Виолета Димитров Фризерски салон Надија 105, Скопје 2023  
1087. Биљана      
1088. Димовска Фризерско студио Топ Стајл, Скопје 2023  
1089. Маја Јовановска Слаткарница Кејк Хаус, Скопје 2023  
1090. Надица Митровска Слаткарница Кејк Хаус, Скопје 2023  
1091. Дора Зографска Слаткарница Моцарт, Скопје 2023  
1092. Хари Зографски Слаткарница Моцарт, Скопје 2023  
1093. Катерина Бошкова Х Сторе, Скопје 2023  
1094. Рејхане Фазли Фризерски салон 501, Скопје 2023  
1095. Борјан Стојков Фризерски салон Стојков, Скопје 2023  
1096. Дарко Блажевски Афродита С ДОО, Скопје 2023  
1097. Maja  Трајковска Афродита С ДОО, Скопје 2023  
1098. Татјана Ракиќ Фризерски салон Тања Фриз, Скопје 2023  
1099. Викторија Блажевска Чаушевска Слаткарица Њу Јорк, Скопје 2023  
1100. Габриела Маневска Студио за убавина Лоренс, Скопје 2023  
1101. Сузана Блажевска Афродита С ДОО, Скопје 2023  
1102. Годрана Дунимаглоска-Трајкоска Салон за убавина Бјути Макс, Скопје 2023  
1103. Митковска Марина Цимел ДООЕЛ, Студио М М, Скопје 2023  
1104. Виолета Стојановиќ Вики, Гевгелија 2023  
1105. Снежана Толева Оптика Висус, Гевгелија 2023  
1106. Милена Атанасов Фешн Лоок, Богданци 2023  
1107. Гордана Митрова Фризерски салон Гордана, Гевгелија 2023  
1108. Виолета Карагошева Фризерски салон Виолета, Гевгелија 2023  
1109. Розита Шапкарова Козметички салон  Студио Розита, Богданци 2023  
1110. Силвана Димова Фризерски салон Силви плус, Гевгелија 2023  
1111. Елизабет Поп-Димитрова Фризерски салон Елизабет, Гевгелија 2023  
1112. Александра Делиџакова Скај Хотел,  Гевгелија 2023  
1113. Авантијка Хаџи – Николова Скај Хотел, Гевгелија 2023  
1114. Елена Ристова Скај Хотел,  Гевгелија 2023  
1115. Драган Камберов Енџи то-ми, Гевгелија 2023  
1116. Даница Милкова Фризерско студио Дива-ДМ, Гевгелија 2023  
1117. Верче Каркалашева Аполониа Естетик Бијути Центар ДООЕЛ, Гевгелија 2023  
1118. Елена Илиева Фортуна интернационал ДООЕЛ, Гевгелија 2023  
1119. Валентина Манева Козметички салон Белисима, Кавадарци 2023  
1120. Ирена Сечкова Сечков компани,  Валандово 2023  
1121. Вера Мицева Студио Гламур, Негорци 2023  
1122. Јадранка Шуклева Скај Хотел, Гевгелија 2023  
1123. Никола Беќиров Дојран Стил ДООЕЛ, Дојран 2023  
1124. Христијан Аризанов Дојран Стил ДООЕЛ, Дојран 2023  
1125. Никола Карастојанов Дојран Стил ДООЕЛ, Дојран 2023  
1126. Драгана Блажевска БИС Инженеринг, Скопје 2023  
1127. Маја Димитријевска Бадаревска Софа студио, Скопје 2023  
1128. Деан Бадаревски Софа студио, Скопје 2023  
1129. Александар Саздов Фриго Груп ДОО, Скопје 2023  
1130. Љупка Николовска Бјути Фит ДООЕЛ, Скопје 2023  
1131. Марија Георгиевска Рептил Маркети, Скопје 2023  
1132. Славица Божиноска Рептил Маркети, Скопје 2023  
1133. Владимир Димовски Eлектро чавкар ДООЕЛ, Битола 2023  
1134. Сашо Илиески Ветеринарна клиника ПТК, Прилеп 2023  
1135. Мартин Матевски Ветеринарна амбуланта Дамески ветерина,  Прилеп 2023  
1136. Благица Трајаноска Максераја ДООЕЛ,  Прилеп 2023  
1137. Габриела Димитриеска Електроточила,  Прилеп 2023  
1138. Маријана Илиеска Сварог ДООЕЛ, Прилеп 2023  
1139. Благица Вескоска Адвокат Благица Василева, Прилеп 2023  
1140. Даниела Анеска Дата Економик ДОО, Прилеп 2023  
1141. Игор Горко Студио за убавина, Горко студио, Битола 2023  
1142. Тони Мискоски Евора комерц  ДООЕЛ Кривогаштани, Прилеп 2023  
1143. Мартин Ристески Консалтинг Ристески ДООЕЛ, Прилеп 2023  
1144. Мариче Абрашоска Печатница Гинис ДООЕЛ,  Прилеп 2023  
1145. Јасмина Пројческа Кромберг & Шуберт Македонија ДООЕЛ, Битола 2023  
1146. Елена Гулеска Кромберг & Шуберт Македонија ДООЕЛ, Битола 2023  
1147. Александар Јаневски Кромберг & Шуберт Македонија ДООЕЛ, Битола 2023  
1148. Ангел Димоски Ламинати Ком ДОО,  Прилеп 2023  
1149. Александра Џановљаноиќ Ламинати Ком ДОО,  Прилеп 2023  
1150. Илија Јанкоски Ламинати Ком ДОО,  Прилеп 2023  
1151. Игор Неделкоски Автоконтрол сервис, Прилеп 2023  
1152. Диана Гулеска Пеоски Екстра Жак 2000 ДООЕЛ, Прилеп 2023  
1153. Љупчо Јанковски АД ЕСМ, РЕК Битола 2023  
1154. Александар Трајков БСП ДООЕЛ Читална, Битола 2023  
1155. Грческа Викторија Студио Вики Маре, Прилеп 2023  
1156. Божана Христовска Виола Бјути Центар, Битола 2023  
1157. Ивона Наумовска Смилеска Бјути Ви Ивона ДООЕЛ, Битола 2023  
1158. Виолета Андријевска ЈЗУ Општа болница, Ферид Мурат, Гостивар 2023  
1159. Мабера Хасани ЈЗУ Општа болница, Ферид Мурат, Гостивар 2023  
1160. Елмедина Зенели ЈЗУ Клиничка болница, Тетово 2023  
1161. Гзиме Реџепи ЈЗУ Клиничка болница, Тетово 2023  
1162. Жаклина Отовиќ ЈЗУ Клиничка болница, Тетово 2023  
1163. Рејхан Ибраими ЈЗУ Клиничка болница, Тетово 2023  
1164. Филип  Гитов Адра ДООЕЛ, Скопје 2023  
1165. Тамара Мариќ Адра ДООЕЛ, Скопје 2023  
1166. Маријана Пауновска Ауто Цем ДОО, Тетово 2023  
1167. Виктор Анѓелов Руен Инокс Аутомобиле ДООЕЛ, Кочани 2023  
1168. Филип Бојчески Енерго Систем, Скопје 2023  
1169. Борче Ацевски Енерго Систем, Скопје 2023  
1170. Бисера Серафимовска ТД Вил Алфи Би Компани ДООЕЛ, Куманово 2023  
1171. Ѓорѓевиќ Лидија ТД Вил Алфи Би Компани ДООЕЛ, Куманово 2023  

 

Последни

СОУ „БОГДАНЦИ“, БОГДАНЦИ – УСПЕШНА ПРИКАЗНА ЗА ДУАЛНИОТ КОНЦЕПТ НА ОБРАЗОВАНИЕ
ПРАКТИЧНАTA НАСТАВА ВО ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА – ПОДГОТОВКА НА ИДНИ КОЛЕГИ
И ВО СОПСТВЕНАТА ЗЕМЈА МОЖЕ ДА СЕ ГРАДИ ПРОФЕСИОНАЛНА ИДНИНА
УСПЕШНИ ПРИКАЗНИ: ДУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ Е НАЧИН ЗА ПОСВЕТЕНИТЕ УЧЕНИЦИ ВЕДНАШ ДА НАЈДАТ РАБОТА
ПРАКТИЧНА НАСТАВА ВО КОМПАНИИТЕ – ОБОСТРАН БЕНЕФИТ И ЗА КОМПАНИИТЕ И ЗА УЧЕНИЦИТЕ
УСПЕШНИ ПРИКАЗНИ: ДУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ – РАЗВИВАЊЕ НА ПОТЕНЦИЈАЛИТЕ НА КАДАРОТ И ПОДИГАЊЕ НА НИВОАТА НА ВЕШТИНИТЕ И СПОСОБНОСТИТЕ
УСПЕШНИ ПРИКАЗНИ: СЕКОЈ НАШ УЧЕНИК ПО ЗАВРШУВАЊЕТО НА СРЕДНОТО СТРУЧНО ОБРАЗОВАНИЕ СТАНУВА НАШ КОЛЕГА
ПЕТТА ГЕНЕРАЦИЈА НА УЧЕНИЦИ КОИ РЕАЛИЗИРААТ ПРАКТИЧНА ОБУКА ВО „ДРЕКСЛМАJЕР МАКЕДОНИЈА“ СПОРЕД ДУАЛНИОТ МОДЕЛ НА ОБРАЗОВАНИЕ
НАЈДОБРИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ – ИДЕН КОМПЕТЕНТЕН КАДАР ЗА БИЗНИС ЗАЕДНИЦАТА
КОМПАНИЈА „РОНТИС“ ОД ВЕЛЕС ДАВА КОНТИНУИРАНА ПОДДРШКА НА СТРУЧНОТО ОБРАЗОВАНИЕ ПРЕКУ СОРАБОТКА СО СРЕДНИТЕ СТРУЧНИ УЧИЛИШТА